LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“O je i marrë, o bën vetë”/ Nuk ndalet revolta e demokratëve kundër Bashës, paralajmërimi i fortë

13 Janar 2022, 09:13, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhënë së fundi një intervistë mediatike, ku vijon të tregojë ?përralllat? e tij.

Dje në intervistën, e cila është publikuar edhe në faqen e Lulzim Bashës në rrjetet sociale, Basha vijoi me ?çmendurinë? e tij politike, duke thënë se Berisha më 8 janar drejtoi një organizatë kriminale për të vrarë funksionarët e PD.

Por, pas kësaj interviste demokratët kanë shpërthyer në komente kundër Bashës, duke i dhënë edhe paralajmërime të forta.

?Meriton atë që meritoi Nicolae Ceau?escu në Rumani!!

Je armiku Nr. 1 i demokracisë në Shqipëri.

U panë rezultatet e tua ne 8 vitet e fundit si dhe bashkëpunimi Rama-Basha.?-shkruan një komentues.

Më tej një tjetër shkruan ?Ti je e vetmja shpresë bravo ti do të vish në pushtet bashkë me tramvajin që bere kur ishe kryetar bashkie?.

?Basha ne nga Shkodra kemi një shprehje që themi ti o je i marrë o ban vetë se normal nuk je me këto që thua sikur të kesh edhe dhjete jetë ti nuk bëhesh kryeminister ok?-shkruan një tjetër.

Po ashtu një qytetar shkruan ?Dil në terren ta shohim se cdo bësh, vezët e prishura në kokë do të vinë me atë që bërë mashtrues, turp kriminel, më del dhe në tv.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga