LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha plas "bombën"/ Tregon kush i nxori armët nga selia e PD, në 8 Janar

13 Janar 2022, 12:52, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë akuza të forta sot, pas dëshmisë së dhënë në Prokurorinë e Tiranës.

Në një deklaratë për mediat, Berisha tha se ka dyshime se është vetë Lulzim Basha që në 8 Janar, nxori me mjetin e tij armët nga selia e PD.

?Cështja tjetër që unë shtrova me forcë. Si ka mundësi që të njëjtat armë që përdortye narkopolicia e Edi Ramës, përdorte banda e Lulzim Bravës

Kjo është shkrirje e bashkëpunimit të mercenerëve, me narkopolicinë.

Emrat e mercenarëve një pjesë janë ndaluar.

Armët thuhet se i nxori nga selia Lulzim brava me mjetin e tij.

Ka dëshmi flagrante të pranisë së njerëzve të armatosur në seli.

Ka foto, por jo vetëm foto.

Nuk ka asnjeri sot që vë në diskutim ekzistencën e këtij grupi të gjerë mercenarësh në selinë, si roje të Lul Bravës.

Moment tjetër, që kompromenton, që dëshmon shkrirjen në një të krimit të Edi Ramës dhe Lul Bravës, është Garda.

Lulzim, Brava, në kundërshtim me ligjet e vendit mbrohet nga Garda. Ai është i shkarkuar.

Oficerët e Gardës nuk mund të qëndronin në mbrojtje të njeriut që mban afër banditë.?-tha Berisha./CNA.al

Mbi dy orë në Prokurori/ Berisha zbardh dëshminë

Lajmet e fundit nga