LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha i rrethuar nga vrasës”/ Berisha akuza Gardës: Keni shkelur ligjin

13 Janar 2022, 13:00, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë një deklarate për mediat, pas përfundimit të dëshmisë së tij në Prokurorinë e Tiranës, ka hedhur akuza edhe ndaj Gardës.

Sipas Berishës, Garda ka shkelur ligjin, pas sipas tij Basha është shkarkuar si kryetar i PD.

?Momenti tjetër që dëshmon shkrirjen në një të krimit, të Ramës e Lul Bravës është Garda. Basha në kundërshtim me ligjet mbrohet nga Garda, se si është i shkarkuar. Garda nuk mundet kurrë të qëndronin në mbrojtjet të një njeriu që mbante afër banditë. Një oficer Grade ka konstatuar se personi që po mbron është i rrethuar nga vrasës dhe trafikantë. Me fondamentalistë kuptoj persona që i përkisnin organizatave terroriste, persona që kanë qenë në Siri dhe janë kthyer?, tha Berisha./CNA.al

Berisha plas “bombën”/ Tregon kush i nxori armët nga selia e PD, në 8 Janar

Lajmet e fundit nga