LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ultimatumi/ Deri në 5 janar, Basha duhet të lirojë zyrën

23 Dhjetor 2021, 12:31, Politikë CNA
Ultimatumi/ Deri në 5 janar, Basha duhet të lirojë zyrën

Komisioni i përkohshëm i Rithemelimit të PD ka mbërritur në selinë e Partisë Demokratike për t?i dorëzuar ish-kryetarit Lulzim Basha, verdiktin e Kuvendit të 11 Dhjetorit për shkarkimin e tij nga posti.

Belind Këlliçi në një deklaratë për mediat tha se ?Jemi këtu për të bërë një komunikim në lidhje me letër dorëzuar z. Lulzim Basha dhe për dijeni trupit diplomatik në Shqipëri.?.

Në dokumentin që i është dorëzuar Bashës, ndër të tjera thuhet se deri në datën 5 janar, ai duhet të lirojë zyrën.

?Kërkohet nga ana juaj që të merrni të gjitha masat përkatëse për ta jetësuar vullnetin e qartë të demokratëve, të shprehur nëpërmjet vendimit të Kuvendit dhe referendumit si mekanizëm i demokracisë së drejtpërdrejtë, duke liruar ambinetet e punës së Kryetarit të Partisë si dhe duke kryer men jëherë dorëzimet përkatëse te Komisioni i Përkohshëm i Rithemelimit të PDSH, deri me datë 05.01.2021.?-thuhet në deklaratë./CNA.al

Shkarkimi i Bashës/ Komisioni i Rithemelimit i dorëzon shkresën ish-kryetarit

Lajmet e fundit nga