LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha është thjesht një deputet”/ Hajdarmataj: 44 mijë demokratë e shkarkuan si kryetar

22 Dhjetor 2021, 20:59, Politikë CNA

Anëtarja e Komisionit të Rithemelimit të PD, Mimoza Hajdarmataj ka deklaruar se se Lulzim Basha nuk është më kryetar i partisë Demokratike pasi ishte shkarkuar në referendumin e votuar nga anëtarësia me 44 mijë vota.

Në një dalje për mediat, ajo theksoi se në vitet e lidershipit të Bashës, anëtarët e PD nuk ishin vlerësuar dhe dëgjuar.

?Nëse do ndalem tek situata në PD nuk më pëlqeu fillimi i etiketimit në fillim ?me një këmb në varr?. E them se PD sot është më me shpresë sepse kemi rivitalizuar bazën. Sepse kemi dëgjuar drejtpërsëdrejti zërin e anëtarëve të cilët këto vite nën lidershipin e Bashës nuk janë vlerësuar dhe dëgjuar. 

Përtej optimizmit të madh që unë dua të përcjell, këtë e kemi marrë nga baza me anë të referendumit të realizuar së fundmi ku rreth 44 mijë demokratë votuan për ta shkarkuar Bashën nga posti.

Unë kam mbluluar 4 degë të Tiranës dhe jam mahnitur kur kam parë demokratë që vinin dhe votonin. Tani jemi në momentin tjetër që Basha është kryetar i shkaktuar dhe vetëm një deputet, por përpiqet të jetë në atë post me anë të vulës. Por nuk është vetëm kjo që e bën atë kryetar, janë votat e anëtarëve të PD?, tha Hajdarmataj./CNA.al

Lajmet e fundit nga