LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkarkimi i Bashës/ Komisioni i Rithemelimit i dorëzon shkresën ish-kryetarit

23 Dhjetor 2021, 12:05, Politikë CNA

Komisioni i përkohshëm i Rithemelimit të PD në selinë e Partisë Demokratike ka shkuar sot për t?i dorëzuar ish-kryetarit Lulzim Basha, verdiktin e Kuvendit të 11 Dhjetorit për shkarkimin e tij nga posti.

“Jemi këtu për të bërë një komunikim në lidhje me letër dorëzuar z. Lulzim Basha dhe për dijeni trupit diplomatik në Shqipëri. Në të thuhet: “Z. deputet, PD është detyruar të përballet me një sërë sfidash serioze, por që nuk e kanë tronditur moralin e demokratëve. Fatkeqësisht dhe jashtë vullnetit të tyre, demokratëve u është dashur të përballen me mosfunksionimin e organeve. Në këto kushte, një grup deputetësh, anëtarë dhe drejtues, në përputhje me ndryshimet statusore morën përgjegjësinë e thirrjes së Kuvendit të 11 Dhjetorit. Në vendimin nr. 6, Kuvendi i PD ka vendosur shkarkimin tuaj nga detyra për thyerje të rëndë të statusit të PD-së?, ka thënë Këlliçi.

Lajmet e fundit nga