LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

 ‘Krimineli’ s’e shqeu derën i shoqëruar nga unë/ Kë po shigjeton Rama?

23 Dhjetor 2021, 12:32, Politikë CNA
 ‘Krimineli’ s’e shqeu derën i shoqëruar nga

Kryeministri Edi Rama sot ka dalë me një sqarim për qytetarët, për skandalin e publikimit të të dhënave private.

Sipas tij kyr rast  nuk duhet përdorur për politikë.

?Unë s?dua të bëj politikë dhe kur gjendemi përballë situatave të tilla duhet të jemi të gjithë bashkë përballë personave që kryejnë krim. Në kushtet kur përdorim kriminelët për t?ia hedhur si top futbolli njëri tjetrit. Kushdoqoftë që e ka kryer këtë krim s?ka qenë i shoqëruar nga unë sikundër një kriminel me damkë shoqërohet nga dikush për të shqyer një derë në sytë e tij. Këtu është hapur një derë në mënyrë të paligjshme, kjo është nata me ditën, s?duhet ti përdorim këto raste për t?u hedhur mbi  njëri  tjetrin??, është shprehur Rama./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga