LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Skandali me pagat dhe ID-të/ Rama “dorëzon” autorët në Prokurori

23 Dhjetor 2021, 11:40, Politikë CNA
Skandali me pagat dhe ID-të/ Rama “dorëzon” autorët

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me publikimin e të dhënave private të 680 mijë qytetarëve.

Rama iu ka kërkuar ndjesë qytetarëve dhe ka kërkuar hetime korrekte nga Prokuroria.

Konkretisht ai ka kërkuar që të përgjigjen në organin e akuzës inspektorët e tatimeve, si ata që punojnë aktualisht dhe ata që janë larguar.

?Në radhë të parë, kërkoj ndjesë të gjithëve që janë shqetësuar me të drejtë për këtë ndërhyrje në këtë aspekt të jetës së tyre privatE dhe dua të nënvizoj se kjo është një ngjarje që meriton të hetohet vijimësisht. Uroj dhe i bëj thirrje organeve ligjzbatuese të hetojnë.

Në këndvështrimin tim nuk është vështirë të shohësh se këtu ka një qëllim jo fort të vështirë për të kuptuar se kjo është një përpjekje që nuk është e para dhe as do jetë e fundit, duke parë deklaratat në foltore. I kërkoj prokurorisë të hetojë?, është shprehur Rama./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga