LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Publik i bombarduar nga propaganda”/ Bejtja: Lista e pagave tërhoqi vëmendjen nga aferat korruptive

23 Dhjetor 2021, 19:35, Politikë CNA

Gazetari Andi Bejtja ka deklaruar se spekulimet e ulëta sikur punonjës të ish televizionit Agon Channel vijojnë të marrin pagat edhe 6 vite pas mbylljes së tij janë terësisht qesharake.

Më tej ai ka theksuar se ky regjim u ka shumë borxhe punonjësve të Agon Channel, financiarisht dhe moralisht.

Nga ana tjetër Bejtja ka shprehur se publikimi i listave të pagave ka bërë të mundur largimin e fokusit nga afera të mëdha koruptive që po dilnin në dritë.

?Spekullimet e uleta sikur gazetare, punonjes te ish Agon Channel vazhdojne marin pagat dhe 6 vjet pas mbylljes arbitrare te Agon Channel, te vertetuar nga Gjykata Nderkombetare si hakmarrje politike te regjimit, jo vetem jane lehtesisht te vertetueshme, por jane teresisht qesharake?

6 vite me pare mbi qindra punonjes te ketij televizioni ne opozite te plote me regjimin mbeten rrugeve duke mos mare pagen per muaj  te tere, duke shkelur cdo ligj qe kishte te bente dhe me adminsitrimin shteteror, I cili ishte i detyruar te jepte pagat qe nuk u ndane kurre?..

Ky regjim i ka shume borxhe ne cdo kuptim punonjesve te Agon dhe financiarisht dhe moralisht, por mos ngopesh as me kete dhe te guxosh psh te barazosh e te ciflosesh Lubonjen qe ka kater dekada qe ben opozite me cdo regjim, me bojaxhinjte e pushtetit qe bredhin nga studio ne studio, apo me ata ata gazetare, kushurinj e kuneter qe figurojne te borderote e Iceneratoreve, nuk eshte as me pak e as me shume po mutesi?.

Une jam i bindur se dikush mbreme eshte ulur ne divan dhe ka pare me endje se si me berjen publike te kesaj liste ka arritur ta zhvendose vemendjen nga ato afera te medha korruptive per te cilat cdo regjim do kishte rene, ashtu sikurse jam i bindur se dhe ky publik kaq i manipuluar e i bombarduar nga nje propaganda agresive, pas 30 vjeteve di te dalloje mutin nga lulet??, shkruan Bejtja në rrjetin social Facebook./CNA.al

Lajmet e fundit nga