LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Përdori fjalor ordiner”/ Kokalari: Pas 5 janarit, Basha të luajë me emërimet e kryesisë imagjinare

23 Dhjetor 2021, 19:11, Politikë CNA

Aktivistja shqiptare, Evi Kokalari ka kritikuar me tone të ashpra kryetarin e shkarkuar, Lulzim Basha, duke shprehur se ky i fundit ka përdorur një fjalor ordiner e të padenjë.

Më tej ajo ka ironizuar se pas 5 janarit, Basha do të vijojë të luajë me emërimet e kryesisë imagjinare.

?E imagjinoni kë ka pas PD-ja kryetar për 8 vjet? Një njëri që përdor një fjalor jo vetëm ordiner, por dhe shumë të pa denjë. Kisha tridhjetë vjet pa dëgjuar dikë që thotë “kujt i plas”, dhe m’u duk shumë e turpshme për një deputet ta thotë për më tepër në LIVE TV.

Pastaj mendova që Luli është në mohim të plotë të realitetit, dhe mund ti duhet të replikoj zyrat e Kryesise së PD-së në shtëpinë e tij, që mbas 5 Janarit të vazhdoj të loz me emërimet e kryesisë imagjinare, në mënyrë që të përballoj psikologjisht tranzicionin e pashmangshëm. 

Lutuni për Lulin?, shkruan Kokalari në rrjetin social Facebook./CNA.al

Lajmet e fundit nga