LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Sot ka rënë shteti”/ Spartak Ngjela jep alarmin: Rama të dorëhiqet

23 Dhjetor 2021, 14:05, Politikë CNA
“Sot ka rënë shteti”/ Spartak Ngjela jep alarmin: Rama

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, mbi publikimin e të dhënave private.

Sipas Ngjelës, sot ka rënë shteti, ndërsa Rama, flet sikur s?ka ndodhur asgjë dhe sikur të ishte një qytetar i thjeshtë.

?Sapo dëgjova konferencën e shtypit të kryeministrit të Shqipërisë.

Flet sikur të jetë një njeri i thjeshtë i popullit.

Nuk ka kuptuar asgjë. Sot atij i ka rënë shteti; sepse 650 mijë shqiptarë janë dhunuar në pikën më të dobët të ekzistencës së tyre.

Kryeministrit i ka rënë shteti, kurse ai bën një avokati vulgare, duke thënë se do të përmirmsojë sistemin; dhe se kjo ka ndodhur kudo në vende të ndryshme të Perëndimit. Turp! Mbrojtje vulgare?, ka shkruar Ngjela në rrjete sociale.

Më tej avokati kërkon dorëheqjen e Ramës, pasi nuk ka arritur të  sigurojë jetën ekonomike të qytetarëve të tij

?Duhet të japë dorëheqjen. Nuk ka siguruar jetën ekonomike të qytetarëve të tij; që është sekret i njohur me ligj.

Edi Rama, që nga sot nuk është më kryeministër i shqiptarëve të dhunuar.

Duhet të japë dorëheqjen.

Nën një dhunim të tillë që iu bë shqiptarëve masivisht, përgjegjësi është shefi i qeverisë me të gjithë qeverinë.

Vlera e një kryeministri është garantimi i jetës shoqërore të shqiptarëve. Mosgarantizmi i kësaj jete është krim.

Kurse kryministri flet sikur nuk ka qenë kryeministri i këtij vendi.

Zoti kryeministër! Qenia kryeministër nuk është privilegj, por është përgjegjësi!?, shkruan më tej Ngjela./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga