LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfundon takimi në selinë blu/ Ambasadorët “kyçin” gojën

14 Dhjetor 2021, 10:20, Politikë CNA
Përfundon takimi në selinë blu/ Ambasadorët

Ka përfunduar takimi i ambasadorëve të akredituar në Tiranë, me kreun e shkarkuar të PD, Lulzim Basha.

Takimi u zhvillua në selinë blu, ndërsa pas këtij takimi as ambasadorët dhe as Lulzim Basha nuk kanë mbajtur asnjë prononcim për mediat.

Kujtojmë këtu se një ditë më parë, në selinë blu, ishte një situatë kaotike.

Ish-kryeministri Sali Berisha shkoi në selinë blu, i shoqëruar nga Komisioni për Rithemelimin e PD, për të zhvilluar një mbledhje. Ndërkohë paralel me mbledhjen e Berishës, edhe Lulzim Basha po zhvillonte një takim me 10 veta në zyrën e tij.

Nga ana tjetër pati edhe një incident, ndërsa kreu i FRPD, Belind Këlliçi akuzoi se i kanë thyer zyrën. Ai tha se persona të armatosur kishin hyrë në selinë e PD dhe bëri edhe një kallëzim në polici./CNA.al

Lajmet e fundit nga