LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndërpritet energjia elektrike/ Plasin batutat në Komisionet Parlamentare

26 Tetor 2021, 09:19, Aktualitet CNA

Për disa minuta është ndërprerë energjia elektrike në Kryesinë e Kuvendit, ku edhe po zhvillohen mbledhjet e komisioneve parlamentare.

Pavarësisht kësaj, mbledhjet kanë vijuar, ku për çudi në komisionin e Ekonomisë raportonte kreu i OSHEE Ardian Çela, ndërsa në Komisionin e Ligjeve, zv/ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Ilir Bejtja.

Nisur nga kjo situatë nuk kanë munguar edhe batutat mes zyrtarëve, të cilët e kanë marrë me të qeshura situatën e krijuar.

?Edhe aeroplani bie edhe avioni bie, megjithatë shoh që mikrofoni është i ndezur, duhet parë çelësi i brendshëm?, shprehet kreu i OSHEE, Ardian Çela.

Nga ana tjetër, deputetja socialiste Ermonela Felaj që ishte duke folur në Komisionin e Ligjeve, shprehu se masat janë marrë si duhet.

?Ja i kemi marrë masat si duhet, që edhe në krizë puna të vijojë normalisht?, theksoi ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga