LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Helmimi masiv në Krujë/ Dalin detaje të reja

25 Tetor 2021, 16:05, Aktualitet CNA
Helmimi masiv në Krujë/ Dalin detaje të reja

Policia e Krujës ka dhënë disa detaje të reja në lidhje me helmimin e dhjetra qytetarëve.

Sipas njoftimit të policisë, rreth 35 qytetarë janë paraqitur në spital më shenja helmimi dhe janë në pritje të analizave nga Drejtoria e Shëndetit Publik Krujë dhe Tiranë për të zbuluar të vërtetën rreth ngjarjes.

Njoftimi i plotë:

“Policia e Krujës, pas marrjes së njoftimit mesditën e sotme, nga urgjenca e Spitalit të Krujës, se dy ditët e fundit kanë shkuar për ndihmë mjekësore, rreth 35 shtetas, të cilët dyshohet se janë helmuar, menjëherë ka ngritur grupin hetimor, i cili ka shkuar në spitalin e Krujës dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e shkakut.

Nga ana e Policisë janë njoftuar organet e shëndetit publik dhe të AKU-së, për të sqaruar këtë situatë. Priten analizat nga DSHP Krujë dhe Tiranë.

Grupi hetimor po kryen të gjitha veprimet procedurale, me qëllim zbardhjen e shkakut dhe sqarimin e rrethanave të këtyre rasteve”.CNA.al

Lajmet e fundit nga