LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Helmim masiv në Krujë/ Dyshimet e para

25 Tetor 2021, 15:26, Aktualitet CNA
Helmim masiv në Krujë/ Dyshimet e para

Një numër i lartë qytetarësh në Krujë i janë drejtuar spitalit, për shqetësime të ndryshme, kryesisht të vjella, diare dhe temeraturë.

Qytetarët janë të moshave të ndryshme dhe i përkasin disa prej lagjeve të qytetit dhe kjo rrit dyshimet se ata mund të jenë helmuar nga uji i rrjetit, i cili në Krujë konsumohet masivisht nga qytetarët.

Sipas mjekëve, kemi të bëjmë me intoksikim alimentar, por origjina e tij mbetet për t?u verifikuar.

Nga ana e personelit të Shëndetit Publik janë marrë disa mostra të ujit të rrjetit, të cilat janë dërguar për ekzaminim.

Mësohet se pas marrjes së ndihmës së parë në spital qytetarët janë drejtuar për në banesat e tyre. /CNA.al

Lajmet e fundit nga