LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qeveria “Rama 3” betohet sot tek Meta

18 Shtator 2021, 06:25, Politikë CNA
Qeveria “Rama 3” betohet sot tek Meta

Një ditë pas votimit në parlament, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit ?Rama 3?, do të betohen sot në orën 10:00.

Menjëherë pas betimit te qeverisë së re tek Presidenti i Republikës dhe përfundimit të procedurave të parashikuara në Kushtetutë për fillimin e qeverisjes, Këshilli i ri i Ministrave pritet të marrë edhe vendimet e para.

Kujtojmë këtu se një ditë më parë, pas një seance plenare maratonë që zgjati më shumë se 20 orë, me 77 vota pro, 53 kundër, 1 abstenim, kryeministri Edi Rama është votëbesuar për herë të tretë.

Lajmet e fundit nga