LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama i përgjigjet Kurtit: Pas kthimit nga Asambleja e OKB, vizitoj Kosovën

17 Shtator 2021, 14:14, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje homologut të tij kosovar, Albin Kurti në lidhje me urimin e tij për mandatin e tretë qeverisës dhe ftesën që ai i bëri për të vizituar Kosovën.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Rama theksoi se kur të kthehej nga Asambleja e OKB-së do të vizitonte me shumë kënaqësi Kosovën.

Postimi i plotë:

“Faleminderit

Patjetër do ta vizitoj me shumë kënaqësi Kosovën, me t?u kthyer nga Asambleja e OKB! Le t?ia nisim menjëherë me përgatitjen e Mbledhjes së Përbashkët. Uroj megjithë zemër dhe kam besim se do të bëjmë plot punë të mira në dobi të të dy shteteve tona“, shkruan Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga