LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“U shkrinë së qeshuri” me deputetin e PD/ Justifikohet Gjekmarkaj

17 Shtator 2021, 15:47, Politikë CNA

Deputeti i PD, që përfaqëson Lushnjen, Sajmir Korreshi, mbajti në Kuvend fjalimin e tij, ku tregonte situatën në të cilën ndodhen qytetarët e Lushnjes çdo ditë.

Teksa ai fliste, kreu i PD, Lulzim Basha së bashku me demokratë e socialistë të tjerë shpërthyen  në të qeshura.

Për këtë, Gjekmarkaj ka folur në Syri Tv, ku justifikohet duke u shprehur se ishte një e qeshur kënaqësie e jo tallëse.

Ka dy të qeshura, një e qeshur se diçka të pëlqen dhe një e qeshur, kur do ta tallësh ta përqeshësh një gjë.

Dhe fjalimi në rastin e zotit Korreshi ishte një e qeshur kënaqësie, sepse na pëlqeu të gjithëve ajo që ai tha me një sens të fortë humori dhe ishte e pamundur ti rezistoje të qeshurës. Nuk ishte përçmuese.

Përçmuese ishte e qeshura që na kapi më vonë, kur folën ministrat e qeverisë“, ka thënë Agron Gjekmarkaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga