LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dekretimi i qeverisë së re/ Rama dhe ministrat betohen nesër në presidencë

17 Shtator 2021, 15:21, Politikë CNA

Ditën e sotme është votuar kabineti Rama 3 dhe programi qeverisës për katër vitet e ardhshme.

Pas një seance plenare maratonë që zgjati më shumë se 20 orë, me 77 vota pro, 53 kundër, 1 abstenim, kryeministri Edi Rama është votëbesuar për herë të tretë.

Mësohet se ditën e nesërme rreth orës 10:00, kryeministri dhe ministrat do të betohen në presidencë, para presidentit, Ilir Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga