LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasjet me Bashën/ Flet Flamur Noka: Lufta nuk bëhet duke grisur fletët e votimit

17 Shtator 2021, 18:57, Politikë CNA

Deputeti i PD, Flamur Noka është një nga zërat që ka dalë kundër kreut të PD, Lulzim Basha për marrjen e vendimit për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar.

Noka ka treguar se ka papajtueshmëri me Bashën përsa i përket vendimit të tij për Berishën dhe për strategjinë me të cilën ka zgjedhur për të luftuar ndaj qeverisë.

I ftuar në studion e Abc News në Radarin Infromativ, Noka u shpreh se nuk luftohet ndaj regjimit duke grisur fletët e votimit, por me strategji.

?Unë jam një nga demokratët e orëve të para. Kam papajtueshmëri me kryetarin e partisë time me këtë rast (përjashtimin e Sali Berishës) por kjo nuk do të më pengojë të vazhdoj betejën time kundër regjimit në pushtet. Besoj e ndoqët edhe mbrëmë në fjalën time, këtë kam thënë, të gjithë së bashku kundër regjimit dhe kundër regjimit nuk bëhet  duke grisur fletët dhe as duke bërë hartime, kundër regjimit bëhet strategji? tha Noka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga