LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po sot Shqipni, më thuej si je”/ Basha reciton pas humbjes në Shkodër

19 Maj 2021, 09:19, Politikë CNA

Me deklarata të njëjta nga qyteti në qytet kur flet për beteja e manipulime, kreu i PD Lulzim Basha  ka vijuar turin paszgjedhor në qytetin e Shkodrës.

?Po sot Shqipëri, pa m?thuej si je?, ka recituar Basha në Shkodër, vargje nga poezia e Pashko Vasës, duke i lidhur me zgjedhjet e 25 Prillit.

?Ju dolët në këtë betejë me zemër dhe jo me frikë, me njerëz të ndershën në krah dhe jo me bandit, me program dhe  me vizion. Dolët si njerëz të lirë pa asnjë pushtet. Këtë nuk e bëtë për mua por e bëtë që gjithsecili prej jush të hyjë në betejë se fitorja nuk është e partisë por e Shqipërisë.

Po sot Shqipëri, më thuej si je do të thoshte Pashko Vasa”?

Si është Shqipëria pas 25 Prillit? A ka një parlament pa krim, a është më e bashkuar??, është shprehur Basha.

Sipas tij, 25 Prilli nuk zgjidhi asgjë por thelloi plagët e vjetra korrupsionin dhe aleancvën e pushtetit me krimin

?Do vazhdojmë deri në fund betejën, derisa e drejta për 25 Prillin të jetë e qartë dhe e kthjellët?, ka thënë Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga