LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari thirrje Metës/ "Titujt nuk janë birra për të qerasur shokët"

19 Maj 2021, 09:08, Politikë CNA

Gazetari Erion Kristo i ka bërë thirrje presidentit Ilir Meta. Në postimin e tij, Kristo i drejtohet presidentit se medaljet dhe titujt nuk janë birra për të qerasur shokët.

Ai shprehet se presidenti duhet të tregohet më i përmbajtur në dhënien e medaljeve pasi po dëmton hierarkinë e vlerave.

?Thirrje për Presidentin e Republikës.

Zoti President, medaljet dhe titujt e nderit nuk janë birra për të qerasur miqtë dhe shokët. Tregohuni i përmbajtur, sepse po dëmtoni hierarkinë e vlerave.

P.S. U kam bërë thirrje të gjithë presidentëve të frenohen në dhënien e medaljeve, sepse kështu i kanë kthyer titujt dhe medaljet në diçka të neveritshme. Aq sa kanë më shumë vlerë ata që nuk kanë marrë gjë?, shkruan Kristo në postim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga