LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama ftesë Bashës për bashkëqeverisje/ Distancohet Yuri Kim

18 Maj 2021, 20:23, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama prej disa javësh po i bën thirrje kryetarit të PD-së Lulzim Basha që të lidhin një marrëveshje për qeveri të përbashkët, por deri tani kjo ftesë është refuzuar.

E pyetur për këtë situatë, ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim, nuk pranoi të japë një koment por ia la përgjegjësinë partive politike.

?Mendoj se është diçka që duhet ta diskutojnë vetë partitë mes tyre dhe të vendosin?, u shpreh ajo shkurtimisht në emisionin ?Opinion?, duke mos pranuar të flasë më tepër për këtë çështje./ CNA.al

Lajmet e fundit nga