LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Mos merrni jetë për karrigen tuaj”/ Mesazhi i fortë i Përmetit pas mitingut të Bashës në Korçë

21 Prill 2021, 10:34, Politikë CNA

Kandidati për deputet i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti ka reagura pas mitingut të PD, të zhvillua rnë Korçë.

Përmeti thotë se Korça dhe korçarët nuk e meritojnë këtë dhunim, pasi nuk po respektohet asnjë masë anti Covid, ndërsa kujton edhe luftën e tij të vështirë me virusin.

Ai thekson se nuk është çështje vote, është çështje respektimi të jetes së qytetarit.

?Mos merrni jete per karrigen tuaj. Korca nuk e meriton kete dhunim.
E kam provuar ne kurriz egersine e Covid19. Pavarsisht moshes se re, asnje semundje tjeter, kalova 21 dite reanimacion dhe 2 muaj shtrire ne spital. As sot mbas 5 muajsh nuk jam ne gjendjen time optimale fizike dhe kur shoh pamje te tilla, ku respekti per jeten eshte zero ndjej nje pershtjellim te jashtezakonshem.

Korca dhe korcaret nuk e meritojne kete dhunim. Jeta eshte me e rendesishme se cdo pushtet dhe kush nuk respekton jeten dhe shendetin e qytetareve nuk meriton te kete pushtet. Nuk eshte ceshtje vote, eshte ceshtje respektimi te jetes se qytetarit, merrini votat, jo kaq, por mijera here me shume neqoftese populli beson te ju por keto skena refuzojini sepse kjo skene nuk sjell pushtet por vdekje dhe jeta e gjithkujt vlen shume me shume se cdo karrige ose pushtet. Korca nuk e meriton kete dhunim te organizuar qe keni bere sot?, shkruan Përmeti./CNA.al

Lajmet e fundit nga