LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Likja shkoi me kapuç në kokë te Gjiri i Lalzit”/ Rama: President diversant, na quan ne fuksa

21 Prill 2021, 09:22, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama sulmoi sërish Presidentin Ilir Meta gjatë fjalës së tij, në një takim elektoral në Fushë Krujë.

Rama tha se Meta vdes për video dhe i duket sikur të gjithë i bëjnë video. Ai u shpreh se Meta është president diversant, që del i maskuar edhe të Gjiri i Lalzit njësoj si Hamit Matjani kur zbarkonte në Shqipëri.

“I keni marrë makinat sa të shtrenjta i kanë. Qahen për çmimin e naftës, por djegin vetëm më shumë. Makina me xhama të zinj, po e dini kush janë brenda tyre. Në ato makina janë ata që mezi presin, ata që mezi presin të hapin prapë bingot. Ne patronazhistët këtë punë kemi, shohim dhe prapa xhamit. Prandaj janë tërbuar. Fuskat, thotë Likja. Likja vdes për video dhe i duket sikur të gjithë i bëjnë video. Po çfarë faji ka patronazhisti, kur president shkon me kapuç në kokë në Gjir të Lalzit. President diversant, edhe thotë fuksat. Po aty dhe i mbarumi të jetë, kur e sheh presidentin me kapuç, do ja bëjë një foto. Ata mezi po presin të dalin nga makinat, të fillojë bixhozi, të fillojë nga e para lidhja me gjithfarë soj kriminelësh dhe policia të drejtohet nga influenca e kriminalëve”, tha Rama.

Sipas kryeministrit, nuk kanë faj patronazhistët, kur Presidenti shkon me kapuç në kokë te Gjiri i Lalzit, pasi kushdo do të ja bënte një foto./CNA.al

Lajmet e fundit nga