LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Bëhu e dashura ime se do jesh drejtoreshë"/ FRD reagon për skandalin e nënkryetarit të partisë

21 Prill 2021, 06:05, Politikë CNA

Fryma e Re Demokratike parti në koalicion me opozitën për 25 prillin, ka reaguar lidhur me skandalin e publikuar dje nga emisioni ?Stop?.

Në video shfaqej nënkryetari i saj Ilir Hodaj teksa ngacmonte seksualisht një qytetare dhe i premtonte vend pune për vota.

Në deklaratën e FRD thuhet se Hodaj është teknik i gjeneratorit. Sipas deklaratës së FRD, njere?z te? tille?, mund te? jene? infiltruar pe?r te? prodhuar skema skandalesh.

?Deklarate? e Fryme?s se? Re Demokratike mbi skandalin e pe?rgjimit te? transmetuar ne? emisionin ?Stop?
Fryma e Re Demokratike distnancohet kategorikisht dhe prerazi nga c?do person, qe? tenton te? njollose? FRD dhe fushate?n e saj, e cila nuk ka lidhje dhe sjellje me akte te? ke?saj natyre gjate? gjithe? jete?s se? saj politike. Personi qe? paraqitet ne? emisionin ?Stop?, nuk ka lidhje me asnje? strukture? te? Fryme?s se? Re Demokratike. Duke falenderuar emisionin ?Stop? be?j me dije se, ky person e?shte? vete?ofruar si vullnetar prane? zyrave te? FRD-se? ne? kohe?n e fushate?s, dhe aktualisht kujdeset vete?m pe?r gjeneratorin meqe?ne?se nuk kemi drita.

Njere?z te? tille?, mund te? jene? infiltruar pe?r te? prodhuar skema skandalesh qe?, ne? rastin konkret, nuk kane? asnje? kontribut dhe pe?rfshirje te? me?parshme ne? strukturat e partise?, Fryma e Re Demokratike.
FRD e?shte? e hapur pe?r te? gjithe? mediat dhe opinion publik qe? te? verifkojne? listat e antare?sise?, dhe aq me? tepe?r te? strukturave te? FRD te? dege?s Tirane?. Fryma e Re Demokratike e?shte? e hapur pe?r c?do hetim te? strukturave ligjzbatuese.

Fryma e Re Demokratike do te? vazhdoje? me dinjitet fushate?n, pa asnje? kompromos me vote?n e lire?, ne? koalicionin Aleanca pe?r Ndryshim, dhe askush nuk mund te? ce?noje? apo te? pe?rbalte? ke?te? beteje? te? ndershme me elektoratin ne? mbare? vendin?, thuhet në deklaratën e FRD.

Lajmet e fundit nga