LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Katër ditë para zgjedhjeve/ Basha: Shpresa për ndryshim është ndezur si asnjëherë

21 Prill 2021, 06:41, Politikë CNA

Katër ditë para zgjedhjeve, kreu i PD, Lulzim Basha shprehet shumë optimist për zgjedhjet e 25 prillit.

Basha thotë se shpresa për ndryshim është ndezur si asnjëherë më parë tek gjithë diaspora shqiptare. Ai shpreh mirënjohje për mbështetjen e komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara.

?Shpresa për ndryshim është ndezur si asnjëherë më parë tek gjithë diaspora shqiptare si një ogur i mirë për të ardhmen tonë. Gjithkush që e ka të shtrenjtë Shqipërinë kërkon ndryshim, mundësi të reja që shqiptarët ta bëjnë realitet edhe ëndrrën e Shqipërisë si gjithë Europa. Ju jam mirënjohës për mbështetjen dhe kontributin e jashtëzakonshëm komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara. Shqipëria fiton!?, shkruan Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga