LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Pallë o pallë"/ Rama krahason Bashën me Rrapush Xhaferrin

21 Prill 2021, 09:04, Politikë CNA

Gjatë fjalës së tij nga Fushë Kruja, kryeministri Edi Rama bëri një krahasim mes Lulzim Bashës dhe Rrapush Xhaferrit.

Rama tha se edhe ky i fundit vinte me premtime të mëdha, por në fund, vendosi vendin në krizë, pasojat e së cilës, po ndihen edhe sot e kësaj dite.

?Të gjithë atyre që janë pak më të rritur se votuesit e parë, u kujtohet shfaqja e Rrapush Xhaferrit, Xhaferri është i njëjti me ato që i shfaqen shqiptarëve herë pas here, për të përsëritur të nijetin mesazh, të asaj hije që na kap nga këmbët, na bën të kthejmë rrugë, në rrugën e sharrënajës, për ta penguar këtë popull që të ngrihet në lartësinë e projektit që Zoti deshi për Shqipërinë.

Edhe Rrapush Xhaferri ikte qytet më qytet, njësoj si Luli sot, çfarë bënte Rrapush Xhaferri, ai thoshte pse lodheni o burra, pse duhet të shkoni në punë, pse duhet të mundoheni, pse duhet ta vrisni mendjen, ja ku më keni mua, më jepni lekët, ju jap dyfishin. Ju ikni në kafene. Ata u shfaqën me bekimin e Saliut, se ai i thoshte investoni se ato lekë janë të pastra, jam unë garanti. E Rrapushi çmendi këtë milet, shitën njerëzit gjithçka kishin, për të shkuar tek Xhaferri. U bë jeta sallore, pall o pall ku paske qenë, doli

Rrapushi gratë e shkreta shihshin burrat dhe thoshin o Zot, inshallah është e vërtetë. Po gratë nuk e besonin deri në fund, sepse ato bëjnë nga 20 punë në ditë, burrat edhe një punë që bënin e lane.
Del Sudja e thotë që loja mbaroi, nga 1 të jap dy, u futën dy gishtat në sy dhe u qorruan të gjithë. Kush thotë që është i kënaqur se besoj, sot të jesh i pakënaqur është gjëja më normale, unë jam i pakënaqur. Po të isha i kënaqur, s?do të dilja të bëja aq sa mundem që gjërat të bëhen më mirë. Të isha i kënaqur për çfarë arsye do të luftoja me mish e me shpirt?, tha Rama.

Lajmet e fundit nga