LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shitblerja e votave në Vlorë/ LSI kapet sërish me “presh në duar”

21 Prill 2021, 07:40, Politikë CNA

Një i ri turk dhe një shqiptar janë proceduar penalisht sot në Vlorë për shitblerje të votës.

Sipas ABC, bëhet fjalë për shit-blerje votash për Lëvizjen Socialiste për Integrim. Policia procedoi shtetasin turk Abdullagfur Balikçi, banues në Vlorë si dhe 24-vjeçari Jorisild Muçaj, po banues në Vlorë.

Dyshohet se Muçaj, në kohë të ndryshme ka marrë një shumë lekësh nga shtetasi turk për sigurimin e disa emrave personash të njohur prej tij për dhënie vote në zgjedhjet parlamentare 2021.

Më herët një tjetër rast i ngjashëm është raportuar edhe në Pukë, ku kanë rënë në pranga sekseri dhe nën hetim drejtuesi politik i LSI-së, Vasil Shabani dhe Demir Syla, teksa iu gjetën një sasi prej 528 mijë lekësh si edhe një listë me emra./CNA.al

Lajmet e fundit nga