LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Provokim i bandës rilindase”/ Meta reagon për heqjen e banderolave të LSI në Fier

21 Prill 2021, 10:10, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta në një konferencë me mediat, ka reaguar pas heqjes së banderolave të LSI në Fier. Meta i është drejtuar kandidates së LSI në qarkun e Fierit, Kejdi Mehmetaj duke thënë se ky është një provokim nga banda rilindase.

Ai e ka quajtur një incident të turpshëm dhe është shprehur se, kryebashkiaku i Fierit duhet të shkojë në burg për shkelje të Kodit zgjedhor.

Ftoj kandidaten e qarkut te Fier, Kejdi Mehmetaj të mos bien pre e këtij provokimi të bandës rilidnase, të thellohen pak. Ky është një incident i turpshëm dhe banal por është edhe provokim që gjoja ju të prishni mitingun që kryerilindasi do të bëjë në Fier. Nuk është beteja juaj, kryetari duhet të shkojë në burg vetëm për shkeljet e kodit zgjedhor. Komuniko me zotin Ruçi nëse vërtetë banderolat shqetësojnë rilindjen dhe rilindasit hiqini banderolat dhe vendosini prap pas mitingut, se nuk është ky problem më i madh në Fier, i di Fieri historitë e krybashkiakut dhe, dhe do ti ndëshkojë me vote?, është shprehur Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga