LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ti vdes për narkotrafikantë”/ Meta nuk mban më, akuza të forta Ramës

21 Prill 2021, 10:10, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp teksa i është drejtuar kryeministrit Edi Rama me tone te ashpra.

Meta hodhi akuza të forta ndaj Ramës, për të cilin tha se mbajti me garanci autorët e ngjarjes në zyrën e PD në Kavajë.

?Dua t?i them edhe njeherë kryerilindasit shumë mirë bëri që mbas ulërimave të mia  arrestove tre rrugacët në Kavajë që i la të lirë 24 orë i mbaje me të ngrënë e me të pira e me garancira. Ti më akuzove mua që nxis dhunë në Kavajë ndërkohë që i dergove t?i dhe shtabi yt kriminal që punonojnë në bashkinë e Kavajës. Se ti vdes për këta narkotraifkanëtët?, u shpreh Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga