LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta i tregon dhëmbët administratës/ “Ligj të posaçëm për ata që bëjnë krime zgjedhore”

21 Prill 2021, 10:20, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta u shpreh se, pas 25 Prillit do të ketë një ligj të posaçëm për administratën zgjedhore dhe ata nënpunës që bëjnë krime zgjedhore.

Meta ka bërë thirrje që policia të bëjë detyrën dhe se do t?iu dërgojë listën me emra të personave në kërkim.

Gjithashtu nënpunësit që bëjnë krime zgjedhore nuk do të lejohen më në institucione.

?Pas 25 prillit do të ketë ligj të posaçëm, për administratën zgjedhore për ata nëpunës që bëjnë krime zgjedhore. Nuk do të lejohen më në institucione. Policia të bëjë detyrën, do u çojë një listë me emra  me persona në kërkim?, ka thënë Meta ndër të tjera./ CNA.al

Lajmet e fundit nga