LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Meta është malësor Skrapari”/ Ish këshilltari flet për “çmendurinë” e Presidentit në zyrat e FRD-së

17 Mars 2021, 16:50, Politikë CNA

Deputeti Ralf Gjoni ka reaguar mbi situatën e ndodhur në zyrat e partisë Fryma e Re Demokratike, ku Presidenti Ilir Meta në mënyrë antikushtetuese u përplas me policinë bashkiake, duke i kërcënuar ata. Gjatë një interviste për ?Report Tv? Gjoni tha se Meta është një person gjaknxehtë dhe se do dëshironte që Presidenti të kishte këtë sjellje kur në Parlament debatohej për Kodin e ri Elektoral .

?Unë kam qenë këshilltar i Metës dhe kam 2 vite që nuk kam asnjë lloj komunikim. Meta nuk është i qetë ka gjak që i vlon, është malësor Skrapari. Do doja të shihja këtë sjellje kur ne depatonim për kodin ekektroral dhe për shembjen e Teatrit Kombëtar. Nuk e kuptoj pse e ka bërë. Pse bashkia ja çoj letrën tani, mos u merrni vetëm me Metën?! E kishte mundesinë ta bënte, nëse ai do kishte hyre në Parlament ato ditë kur ne dhunoheshim do kisha hyrë edhe unë me të?, u shpreh Gjoni.

Më tej ai foli edhe për arsyen se përse nuk ka pranuar të mos jetë në asnjë prej listave të kandidatëve për deputet. Sipas tij ka pasur oferta nga të gjitha palët politike.

?Nuk kam pranuar te vendosem ne listat sepse ata po vujanë për emra në listat e tyre. Unë e kisha çështje morali. Kam pas ftesa nga Murrizi. Kam pas bisedime me nisma të tjera nga Binja Demokratike si edhe nga PS?, shtoi më tej Gjoni./CNA.al

Lajmet e fundit nga