LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

La Infektivin për PS-në/ Çomo: Kam angazhime politike, nuk jam më anëtare e Komitetit Teknik

17 Mars 2021, 19:19, Politikë CNA

Shefja e Infektivit, Najada Çomo, e cila tashmë është kandidate për deputete në Tiranë nga PS ka komentuar mbi lehtësimin e masave anti-Covid. Sipas saj është ende herët sepse nuk ka ulje të personave që kërkojnë ndihmë në spitalet Covid.

?Nëse pyet një doktor spitali, a duhen liruar masat, nuk është e pëlqyeshme. Ne shohim pjesën më të rënduar që ekspozohen ndaj virusit. Është herët për të çliruar masat. Nëse do kemi trend ulës, trend të ulur të shtrimeve në spitale atëhere mund të flitet. Por kjo i përket Komitetit të Ekspertëve?, tha Çomo.

Gjatë një emisioni në  “Frontline?? e pyetur nëse  Komiteti i Ekspertëve ka marrë mendime nga ajo për këtë çështje Çomo u shpreh se tashmë ajo nuk është më anëtare pasi  ka  angazhime politike.

?Unë nuk jam më anëtare, nuk shkoj më. Por me kolegët diskutojmë. Edhe më mungon ajo pjesë. Tani kam pasur angazhimet e punës, në frontin e punës për të mjekuar sa më mirë, dhe për të pasur sa më pak humbje jete, por edhe angazhimi politik?,shtoi Çomo./CNA.al

Lajmet e fundit nga