LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fushatë me dekorata/ Gazetari ironizon Metën

17 Mars 2021, 17:04, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta, i cili ka nisur fuqishëm fushatë për LSI, nuk ndalet duke shpërndarë dekorata, në mënyrë që të fitojë sa më shumë vota.

Ndërkohë që Shqipëria ka shumë intelektualë me vlerë, që për Metën janë të parëndësishëm nëse nuk jetojnë brenda territorit për të votuar partinë e tij në 25 prill.

Vilson Blloshmi, është një nga shkrimtarët e njohur në vend i cili u pushkatua në vitin 1977. Pavarësisht veprimtarisë së tij të vyer, ai nuk është vlerësuar nga institucionet me ndonjë titull pas vdekjes.

Lidhur me këtë, gazetari Ilirjan Blloshmi ka ironizuar presidentin Ilir Meta, duke thënë se për një muaj vjen në Shqipëri dhe nëse ka përgatitur ndonjë dekoratë për Vilsonin, ta mbajë dhe t?ia jap kur të mbërrijë në atdhe.

Përmes një postimi, Blloshmi mes ironisë shprehet se nëse Meta e sheh të arsyeshme le t?ia nis me postë edhe Agron Tufës, i cili ka marrë tre fonde në emrin e shkrimtarit Vilson Blloshmi dhe e meriton edhe një dekoratë.

?I thoni Ilir Metes se: Sami Blloshmi babai i Vilson Blloshmit. Nuk eshte ne Shqiperi. Im gjyshi pra Samiu eshte USA jeton me mua.

Nese ke bere ndonje dekorate gati. Ashtu sic e ke bere zakon keto kohet e fundit. Te sugjeroj mbaje aty.

Muajin tjeter do jem une ne Shqiperi ma jep mua. Ose po nuk prite dot. Nisja me poste Agron Tufes. Ai ka marre nja 3 fonde ne emrin e Vilsonit e meriton dhe ai nje dekorate.

Plera njerez?, shkruan Blloshmi./CNA.al

Lajmet e fundit nga