LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pasardhës i një familje të njohur”/Topalli prezanton kandidatin për deputet në qarkun e Lezhës

17 Mars 2021, 18:40, Politikë CNA

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli ka prezantuar kandidatin për deputet në qarkun e Lezhës, inxhinierin Florian Pllumbi. Topalli në një postim në  rrjetet sociale ka shkruar se Pllumbi punon si drejtues kantieresh të veprave inxhinirike të infrastrukturës si dhe menaxher i projekteve të objekteve të rëndësishme publike dhe jo-publike, vendase e të huaja.

 ?Inxhinier Florian Pllumbi është kandidat për deputet i Lëvizjes për Ndryshim në Qarkun Lezhë.

Ka lindur në Fushë-Kuqe ne vitin 1988. Pasardhës i një familje të njohur e respektuar të Bregut të Matës dhe Lezhës.

Është diplomuar si Inxhinier hidroteknik pranë Universitetit Politeknik ne Tiranë ne vitin 2012. Ka mbaruar studimet Master Profesional ne fushën e Inxhinierisë hidroteknike

Prej janarit 2013 inxhinier Pllumbi punon si Drejtues Kantieresh të veprave inxhinirike të infrastrukturës si dhe menaxher i projekteve të objekteve të rëndësishme publike dhe jo-publike vendase e të huaja?,shkruan Topalli.CNA.al

Lajmet e fundit nga