LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

‘39 ditë nga rrotacioni’/ Erion Veliaj nis shpërndarjen e orizit në këmbim të votave

17 Mars 2021, 19:28, Politikë CNA

Kreu i FRPD-së Belind Këlliçi ka denoncuar bashkinë e Tiranës, se po shpërndan ndihma në këmbim të blerjes së votave.

Sipas Këlliçit, tani që kanë mbetur edhe 39 ditë nga rrotacioni, Veliaj lëshon parazitë e bashkisë të justifikojnë kotheren e racionuar të pushtetit.

?Varfërimi i qëllimtë është patericë pushteti për regjimet diktatoriale. “Hiqi bukën e shtoji drurin” ishte slogani i diktaturës që jetuan gjyshërit dhe prindërit tanë. Sot administrata e tejfryrë e Bashkisë Tiranë ka në përbërje një armatë poriarazitësh me rrogë, që punës s’i kanë thënë kurrë mirëmëngjes. Tani që kanë mbetur edhe 39 ditë nga rrotacioni, Veliaj i lëshon këta parazitë të justifikojnë kotheren e racionuar të pushtetit.

Në rr. “Minella Karajani” në Shkozë, 10 prej tyre po shpërndanin nga dy kuti ndihma për banorët e zonës. Duan të shtojnë votat në hambarin e pushtetit varfërues. Shpërndajnë oriz e makarona po rrugës së zonës nuk i hedhin një metër kub zhavorr. Këtij kleringu mall me votë i ka ardhur fundi. Ne do të luftojmë varfërinë dhe këdo që e mban në vatrat tona!?/CNA.al

Lajmet e fundit nga