LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama do të vjedhë zgjedhjet”/ Mediu: Të nxitojmë të ndërtojmë trupën elektorale

8 Tetor 2020, 20:25, Politikë CNA

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, është shprehur se opozita duhet të kishte një platformë të qartë dhe të përbashkët.

Në një intervistë për Syri tv, Mediu deklaroi se duhet të nxitojmë jo për koalicionin opozitar, por të ndërtojmë trupën elektorale dhe qeverisëse.

“Duhet të jemi bashkë për të ndërtuar atë që duan të gjithë shqiptarët. Mendoj se duhet të nxitojmë jo për koalicionin opozitar, por të ndërtojmë trupën elektorale dhe qeverisëse. Opozita duhet të kishte një platformë të qartë dhe të përbashkët. Edi Rama nuk do zgjedhje të lira dhe të ndershme. Rama do të vjedhë zgjedhjet.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga