LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Presidenti është një njeri pa kulturë”/ Frrok Çupi nuk kursehet ndaj Metës

8 Tetor 2020, 19:58, Politikë CNA

Analisi Frrok Çupi është i ftuar mbrëmjen e sotme në ?Open? ku po flitete për përplasjen Rama-Meta.

Çupi nuk i kurseu akuat ndaj presidentit duke thënë se ai është një njeri pa kulturë dhe se tani nuk përbën më rrezik për vendin.

?Presidenti Meta po bën veprime anti-kushtetuese. Meta nuk i ka si kompetenca këto veprime sipas Kushtetutës. Presidenti është një njeri pa kulturë. Më thoni çfaë profesioni ka Ilir Meta. Ka që në moshën 20-vjeçare që është në politikë”, tha Frrok Çupi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga