LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po ik o dreq, lëpin këpucët e qeverisë”/ Plas sherri mes Gjekmarkajt dhe Spahiut

8 Tetor 2020, 19:49, Politikë CNA

Ish kreu i Alenacës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu dhe analistit Agron Gjekmarkaj janë përplasur ashpër sonte në ?Open? ku po dikutohet për ceshtjen Rama-Meta.

Debati mes tyre ndodhi kur Spahiu tha se Meta po i bën presion Bashës që të rrisë vlerën e LSI-së.

Spahiu: Meta i bën presion Bashës për të rritur vlerën e LSI që të marrë sa më shumë vende në listë. Meta i thotë Ramës që do bëjë  protestam, pra i ushtron presion Bashës për protagonizmin e opozitës.

Gjekmarkaj: Ju keni provuar të merreni me politikë dhe keni dështuar. Keni provuar të keni marrëdhënie të mira me Berishën, Metën, Bashën dhe keni dështuar. Tani jeni në një pozicion atje në Gjermani, si emigrant.

Spahiu: Agron, po nuk është e hijshme kjo.

Gjekmarkaj. Po ik o dreq, rri si analist i pavarur dhe lëpin këpucët e qeverisë. Unë nuk e fsheh që jam kundër qeverisë dhe që jam i djathtë. Jo si ti që hiqesh si i pavarur dhe i shërben qeverisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga