LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta zbulon porosinë që i ka dhënë Ramës 8 vite më parë/ Flet për “krisjen” e marrëdhënies mes tyre

8 Tetor 2020, 19:23, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka folur sot lidhur me ?krisjen? e marrëdhënies së tij me kryeministrin Edi Rama.

Në emisionin Opinion në Tv Klan, ku u shfaq i dehur Meta hodhi shume akuza.

Meta tha se nuk ka asgjë personale me Ramën ndërsa theksoi se është i shqetësuar për gjendjen e Shqipërisë dhe ekonominë e saj. Presidenti nënvizoi se tetë vite më parë i ka thënë kryeministrit Rama dhe ministrit Arben Ahmetaj që të shohin Maqedonin sesi i mirëpret investimet e huaja.

?Kam tetë vjet që i kam thënë kryeministrit dhe Ahmetajt shkoni në Maqedoni shikoni sesi Maqedonia i mirëpret investimet e huaja në mënyrë që të marrin të ndërtojë një fabirkë të punësojnë njerëz?, u shpreh Meta në një intervistë për Opinion.

Më tej Meta theksoi se në kuptimin personal, marrëdhëniet me kryeministrin Rama i ka të shkëlqyera.
?Marrëdhëniet e mia dhe kryeministit janë të shkëlqyera në kuptimin personal. Ai është shumë i dashur, i respektueshëm”, u shpreh presidenti./CNA.al

Lajmet e fundit nga