LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çfarë do ndodhë me Klevis Balliun dhe të skualifikuarit?/ Besnik Mustafaj zbulon skenarin

8 Tetor 2020, 16:51, Politikë CNA

Në zgjedhjet që u zhvilluan ditën e djeshme në qarkun e Korçës u skualifikuan disa kandidatë të Partisë Demokratike.

Demokratët e Pogradecit eleminuan nga lista Klevis Balliun dhe ish-kryetarin e bashkisë Eduart Kaprin, ndërsa të tjerë kandidatë janë refuzuar edhe në degët e tjera.

Por çfarë do ndodhë me të skualifikuarit?

Për këtë ka folur anëtari i Komisionit të Vlerësimit të Kandidaturave në PD, Besnik Mustafaj.

Ai tha se nuk beson se të skualifikuarit do të futen në listën e deputetëve, por tregoi se ata do të jenë në listën II.

Mustafaj deklaroi se në listën II do të jenë ata që opozita do të përzgjedhë për emërimet politike që do të kryejë në postet shtetërore, kur të vijë në qeveri.

?Në listën e përfaqësimit politik nuk do jenë. S?besoj që Kryesia të dalë kundër vullnetit të demokratëve. Janë njerëz me kontribute demokratike, do të jenë në listën 2.

Përderisa kanë shkuar në atë fazë, dhe do jenë shumë të preferuar në emërimet politike kur opozita të vijë në pushtet. Përjashtohet termi skualifikim. Lista e dytë është automatike?, theksoi ai./ CNA.al

Demokratët e Pogradecit skualifikojnë çunin e Fahri Balliut/ Eleminohet edhe ish-kryetari i bashkisë

Kush e eleminoi Klevis Balliun? / Zbulohet skenari

U skualifikua nga demokratët e Korçës/ ?Surpriza? e Klevis Balliut, ja ku do garojë ish-deputeti i Lulit

Fahri Balliu ?luftë? me Lulzim Bashën/ Kërkon që Klevisi të rivotohet në Tiranë

Lajmet e fundit nga