LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta e thotë troç/ Nuk më intereson as PD, as LSI dhe as PS

8 Tetor 2020, 19:56, Politikë CNA
Meta e thotë troç/ Nuk më intereson as PD, as LSI dhe as PS

Presidenti Ilir Meta ka habitur me deklaratat e bëra mbrëmjen e sotme, teksa ka folur për situatën politike në Shqipëri.

Kreu i Shtetit deklaroi në emisionin ?Opinion? se nuk i intereson asnjë parti politike, duke përfshirë këtu edhe PD-në, PS-në dhe LSI-në.

?As më intereson fare as PD, as LSI, as PS, partia që unë vajta në 91 kur nuk shkonte asnjeri.

E tranformova si parti. Kjo parti ta ketë për turp të kritikojë Ramiz Alinë?, tha presidenti, i cili duket se kishte shkuar tapë në emision dhe nuk po e kontrollonte dot se çfarë fliste.

Gjatë intervistës, Metës i është marrë shpesh goja ndërsa ka pirë ujë me dhjetëra herë, madje në një moment iu derdh edhe gota./ CNA.al

Skandal/ Meta del i dehur në Opinion

Lajmet e fundit nga