LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta: Marrëveshja e 5 qershorit është ordinere

8 Tetor 2020, 19:35, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta i ftuar sot në emisionin ?Opinion? ka folur në lidhje me zhvillimet e fundit politike në vend.

Në emisionin Opinion në Tv Klan, presidenti u  shfaq i dehur.

Teksa foli në lidhje me marrëveshjen e 5 qershorit të arritur mes palëve politike, Meta e cilësoi atë një marrëveshje ordinere.

Sipas tij, ajo ishte thjeshtë një marrëveshje ku palët politike deklaruan zgjedhje të barabarta, pavarësisht se ajo u përshëndet nga personalitete të larta të Europës dhe SHBA.

?Çfarë është marrëveshja e 5 qershorit? Është marrëveshje ordinere, po ta them unë, në thelb është ordinere. Ajo u përshëndet nga komisionorei për zgjerim që ishte dje këtu, u përshëndet nga Budestagu, nga Sekretari i Shtetit që ka 5 mijë halle nga të gjithë. Nuk ishte ndonjë gjë, ishte që ne do të bëjmë zgjedhje të barabarta,?-tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga