LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ngërçi” Rama-Meta/ Ngjela: Përplasje me mendësi komuniste

8 Tetor 2020, 19:56, Politikë CNA

Teksa është komentuar përplasja Rama-Meta, avokati I njohur Spartak Ngjela thotë se përplasja e tye është me mendësi komuniste.

Sipas tij ky është një debat që merret me individin, pra ka psikologji komuniste.

?Kjo përplasje është me mendësi komuniste. Ky është një debat që merret me individin, pra ka psikologji komuniste.
Kështu merrej edhe komunizmi. Merrej me individin. Sokrati ka thënë, intelektualët debatojnë për idetë, shtresa e mesme për eventet, ngjarjet kurse injorantët merren me individin. Në politikë ka akuza, por jo sulme të tilla. Ky e sulmoi dhe e çoi deri në zgrit, pse u pajtuan pastaj? Komunistët pajtoheshin?- tha Ngjela në Open./CNA.al

Lajmet e fundit nga