LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Kujt ia vodhi logon Irfan Hysenbelliu?

22 Shtator 2020, 11:16, Aktualitet CNA
Foto-Kujt ia vodhi logon Irfan Hysenbelliu?

Ditët e fundit, mediat e Irfan Hysenbelliut kanë reklamuar një birrë të re, ku një detaj që bie në sy është dizenjimi blu dhe logoja HB.

?Falë eksperiencës së krijuar ndër vite, fabrika e birrës së parë shqiptare nën menaxhimin e ekipit të ?Hysenbelliu Group? ka realizuar formulën e birrës 01 Premium, me një pamje unike dhe cilësi të lartë për vitin 2020.?-shkruan Panorama.

Por, mesa duket ?dardha e ka bishtin prapa?, dhe imazhi i kësaj birre është vërtetë i krijuar nga eksperienca, por jo nga ekperienca e Irfan Hysenbelliut. Po të shikosh me detaje, imazhi ka shumë ngjashmëri jo vetëm në ngjyra por dhe në detaje

Por, kujt ia vodhi Irfan Hysenbelliu këtë logo?

Sikurse shikohet në foto më poshtë, dizenjimi i birrës së reklamuar nga Irfan Hysenbelliu dhe mediat e tij është i njëjtë me atë të birrës së Munchen, e cila është një birrë në Bavari.

HB është Birra e Munchen, blu dhe me të njëjtin design.

Për më tepër, është kopjuar fiks edhe logoja, edhe në font, edhe në bashkimin e H me B.

CNA.al i ka shkruar një e-mail zyrtar HB-së, ku i ka kërkuar informacion në lidhje me këtë brand dhe ngjashmërinë.

Po të shikojmë me kujdes logon është e njëjta ngjyrë blu, i njëjti format dhe i njëjti emër. Përjashto faktin që Panorama i ka shtuar edhe një 01. Mirë që nuk e kanë bërë HEINEKEN. Vetëm kjo u ka ngelur./ CNA.al

Lajmet e fundit nga