LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manastirliu jep lajmin e bukur/ Çifti nga Peshkopia bëhen me trenjakë

10 Shtator 2020, 16:20, Aktualitet CNA

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka dhënë pak minuta më parë një lajm të bukur.

Manastirliu ka treguar se një çift nga Peshkopia janë bërë prindër të trenjakëve dhe të treja bebet janë vajza.

Ajo deklaron se bebet kanë ardhur në jetë në maternitetin ?Koço Gliozheni? dhe kanë përfituar bonusin e qeverisë.

?Një lajm i bukur për Joanën dhe Vilionin, çiftin nga Peshkopia, që janë gëzuar me tre vajza por edhe për stafin mjekësor të maternitetit ?Koço Gliozheni? që kanë pritur ditën e sotme lindjen e rrallë. Trenjaket përfitojnë 360,000 lekë të reja bonusin e bebes.

22,703 të porsalindur kanë përfituar nga Janari bonusin e bebes, programin gjithëpërfshirës të qeverisë që mbështet familjet e reja me 40,000 lekë për fëmijën e parë, 80,000 për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë?, shkruan minstrja në rrjetet sociale krahas një fotoje të bebeve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga