LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Lajm i hidhur/ Ndërron jetë aktorja e serialit të njohur

10 Shtator 2020, 15:49, Aktualitet CNA

Aktorja e njohur e serialit Game of Thrones ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare.

Bëhet fjalë për aktoren Diana Rigg, e cila mori famë të jashtëzakonshme me rolet e saj si Emma Peel në serinë filmike ?The Avengers? dhe Olenna Tyrell në serialin ?Game of Thrones?.

Lajmin e hidhur e bëri të ditur agjenti i saj, i cili lajmëroi se ajo është ndarë nga jeta në orët e para të mëngjesit të sotëm.

?Ajo ka qenë në shtëpi me familjen e saj, e cila ka kërkuar privatësi në këtë kohë të vështirë?, ka thënë agjenti i saj.

Diana Rigg ka lindur në Anglinë veriore, familja e saj është shpërngulur dhe ka jetuar në Indi, dhe më pas këngëtarja ka shkuar në Angli, ku edhe është shkolluar.

Ajo njihet për një sërë rolesh të njohura, ndërsa ka aktruar edhe përkrah aktorit James Bond./ CNA.al

Lajmet e fundit nga