LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ambasadorja amerikane në Shkodër/ Historinë e Rozafës më bën të mendoj që Shkodra është vendi im

10 Shtator 2020, 10:24, Aktualitet CNA

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka nisur sot një vizitë dy ditore në Shkodër ku  takimin e parë e ka pasur me kryebashkiaken e Shkodrës Voltana Ademi në zyrën e saj.

?Jam e kënaqur që jeni sot këtu, për marrëdhëniet që kemi me shtetin amerikan dhe me emigrantët në Amerikë. Ardhja juaj është edhe një mbështetje dhe komunikimi që ne kemi me ambasadën dhe për mbështetjen që SHBA kanë dhënë për administrimin vendor por edhe për mbështetjen për njerëzit në nevojë?, tha Ademi e cila vlerësoi kontributin që Amerika ka dhënë për Shkodrën.

Ambasadorja amerikane shtoi se Shkodra ka një frymë pavarësie, duke theksuar se është qyteti që i përshtatet asaj.
?Është kënaqësi për mua që jam këtu. Është kënaqësi t?ju takoj, pasi kemi pasur komunikimin përmes videos. Ajo që kam mësuar për Shkodrës është fryma e pavarësisë, qëndrueshmëria juaj dhe sa herë dëgjoj historinë e Rozafës më bën të mendoj që Shkodra është vendi im, vendi që më përshtatet mua. Unë do të qëndroj për dy ditë në Shkodër, do vizitoj qëndrat kryesore dhe disa restorante?, theksoi Kim.

 

 

 

Lajmet e fundit nga