LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Eurodeputetët “kryqëzuan Ramën”/ Berisha: U denoncua dobësia e tij për trafikantët

22 Qershor 2020, 18:27, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas deklaratave të forta të eurodeputetëve, disa prej të cilëve kërkuan në Parlamentin Europian që Shqipërisë të mos i hapen negociatat.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha deklaron se sot në PE u denoncua dobësia e madhe e kryeministrit Edi Rama për trafikantët e drogës.

Ish-kreu i PD-së përmend deklaratën e eurodeputetit David Lega, i cili tha se Rama tregohet i ashpër me gazetarët dhe i butë me trafikantët.

?Ky është defakto edhe denoncimi i narkoshtetit shqiptar në tempullin e demokracisë europiane!
?Edvini tregohet shumë i ashpër me gazetarët dhe shumë i butë me trafikantët?!
Ky është denoncimi historik i narkoshtetit shqiptar nga deputeti i Parlamentit Europian David Lega.

Me këtë deklaratë në seancën e Komisionit të Jashtëm të Parlamentit, Lega denoncoi publikisht dhe botërisht dobësinë e madhe, pra lidhjet së paku shpirtërore të narkokreut të narkoshtetit Edvin Ramës për trafikantët dhe armiqësinë e tij të egër ndaj gazetarëve sepse i denoncojnë këto lidhje?, shkruan Berisha në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga